2007 Rolex Submariner Date 16610 SEL No Holes Black Stainless Steel 40mm Watch
$10,000.00
| Brand | Rolex |
| Department | Unisex Adults |
| Type | Wristwatch |
| Reference Number | 16610 |
| Customized | No |
| Style | Diver |
| Model | Rolex Submariner |
| Features | Swiss Made,Water-Resistant |
| Movement | Mechanical (Automatic) |
| Dial Color | Black |
| Band Color | Silver |
| Bezel Color | Black |
| Case Color | Silver |
| Band Material | Stainless Steel |
| Display | Analog |
| Case Material | Stainless Steel |
| Water Resistance | 300 m (30 ATM) |
| Year Manufactured | 2007 |
| With Original Box/Packaging | No |
| With Papers | No |
| Indices | Round Indexes |
| Case Size | 40 mm |
| Bezel Type | Unidirectional Rotating |
| Max Wrist Size | 7" |











