Grand Seiko Heritage Collection Spring Drive 40mm Watch SBGA465 Full Set
$4,499.99
Cartier Santos Octagon Large 31mm Two Tone Automatic Watch AC1729
This includes everything seen in the 2nd photograph: the watch, original card and papers, booklet and pouch.
Case size: 31mm
Case Thickness: 10mm
Lug Width: 17mm
Lug to Lug: 38mm
Will fit a 6” wrist
| Brand | grande |
| Department | Men |
| Type | Wristwatch |
| Reference Number | SBGA465 |
| Customized | No |
| Style | Casual |
| Model | Grand Seiko Heritage |
| Dial Color | Silver |
| Band Color | Silver |
| Bezel Color | Silver |
| Case Color | Silver |
| Band Material | Stainless Steel |
| Display | Analog |
| Case Material | Stainless Steel |
| With Original Box/Packaging | Yes |
| With Papers | Yes |
| Indices | Stick Indexes |
| Case Size | 40 mm |
| Watch Shape | Round |
| Band/Strap | Bracelet |
| Country of Origin | Japan |
| Bezel Type | Smooth |
| Caseback | Screwback |
| Vintage | No |
| Band Width | 20 |
| Lug Width | 21 mm |
| With Manual/Booklet | Yes |
| Case Finish | Polished |
| Seller Warranty | No |
| Case Thickness | 13 mm |
| Max Wrist Size | 7.6-8 in |
| Closure | Fold-Over Push-Button Deployant |


















